Aktualności:

Dane kontaktowe:

*** Hotel "SZELCÓW"
ul. Piłsudskiego 37, 38-600 Lesko

tel: 13 469 60 80
fax: 13 469 70 57
kom: 695-561-999
godz. otwarcia: 24 h

email: hotelszelc@wp.pl
www.szelc.eu

GPS: N 49 28'54.69", E 22 19'24.38"

Mapka dojazdowa:

Ginące zawody w Wesołej Stodole

Przedstawiamy Państwu propozycję naszych Przyjaciół prowadzących Zagrodę Magija w Orelcu. Kilka lat temu udało im się stworzyć ich magiczne miejsce na ziemi, ale postanowili podzielić się tym z innymi. Proponują nie tylko nocleg, ale przede wszystkim spędzenie swojego wolnego czasu opartego o doznania piękna krajobrazu, dźwięków dobrej muzyki, zapachu pieczonego chleba, dotyku rękodzieła. Współpracując z tymi niezwykłymi ludźmi przedstawiamy propozycje, które wzbogacą również naszą ofertę wycieczkową przygotowaną dla Państwa w Bieszczadach!

OFERTA WARSZTATÓW

Warsztaty bibułkarskieCudeńka z bibuły” – wykonywanie, tzw. “kręcenie” kwiatów z bibuły. Jest to tradycyjna forma kręcenia bibuły znana w naszym regionie. Niegdyś nasze babcie, w długie wieczory po pracy, zajmowały się ozdabianiem szczególnych miejsc w domu takimi właśnie własnoręcznie zrobionymi kwiatami. Zainteresowani goście bez względu na płeć i wiek podczas warsztatów poznają tajniki tego warsztatu i wykonają piękne kwiaty.

Warsztaty malowania na szkleNa szkle malowane” – używając odpowiednich farb do malowania na szkle podczas warsztatu można ozdobić pięknymi motywami butelkę czy też namalować cały obraz sięgając do gotowych wzorów lub czerpiąc inspirację z otoczenia czy wyobraźni.

Warsztaty garncarskieZakręcona glina” – na kołach garncarskich spróbować można ulepić z gliny garnek, puchar, miskę…

Warsztaty wypieku pieczywa Z wiejskiego pieca” – w Wesołej Stodole przygotowujemy i wypiekamy w chlebowym piecu chleb, pierniki, rogaliki, jabłka i inne słodkości, które następnie kosztujemy.

Warsztaty wyrobu tradycyjnej biżuterii łemkowskiej – podczas trwania warsztatu można nauczyć się pleść w prosty sposób tradycyjny naszyjnik łemkowski – krywulkę, bransoletkę lub pierścionek. Techniki plecenia biżuterii koralikowej są proste – wystarczy trochę cierpliwości aby nauczyć się realizować własne koralikowe pomysły. Wykonaną pracę uczestnik zajęć zabiera do domu.

Warsztaty tkania na tradycyjnych krosnach i ramie – każdy może spróbować i utkać fragment dywanika na starych, tradycyjnych krosnach lub też zająć się tkaniem gobelinu i zgłębiać tajniki wiedzy tkackiej podczas pobytu w naszej zagrodzie.

Organizujemy również: warsztaty wikliniarskie, batikowe i regionalnego haftu krzyżykowego.

2018 © szelc.eu
BGŻ Oddział w Lesku 16 2030 0045 1110 0000 0077 8630
NR REJ. BDO 000027192