Atrakcje

Wybierasz się na urlop w Bieszczady i nie masz pojęcia jak zaplanować swój wolny czas?
Mamy propozycję nie do odrzucenia:

Wycieczki 1-dniowe dla klientów indywidualnych

BIESZCZADY – wycieczki 1-dniowe oferty dla grup

Bieszczady, 3 i 5 dni

Spędzając miłe chwile w naszym Hotelu mogą Państwo również przyjemnie spędzić wolny czas poprzez aktywny wypoczynek:

 • Jeździectwo
 • Wędkarstwo
 • Trasy rowerowe
 • Garncarstwo
 • Malarstwo i rzeźba, Bieszczady
 • Z lotu ptaka, z pilotem
 • Paralotnie
 • Szybownictwo
 • Paintball
 • Narciarstwo – LESKO – SKI – Ośrodek Sportów Zimowych
 • Quady
 • Jazda po  bezdrożach autami terenowymi

Również warto zobaczyć:

 • Kościół parafialny pw. Nawiedzenia NMP
 • Zamek, zbudowany w II połowie XV wieku
 • Ratusz leski
 • Kirkut
 • Synagoga leska

Wędkarstwo
Naszym Gościom pomagamy w uzyskaniu licencji na łowisko.

Lunar-CMS-obrazek-7

W bieszczadzkich rzekach i zbiornikach zaporowych można poławiać
większość gatunków ryb słodkowodnych występujących w Polsce. Ryby łososiowate pstrągi i lipienie możemy łowić na Sanie i jego dopływach. Szczególnie można polecić odcinek Sanu od ujścia Hoczewki do ujścia Osławy w Zagórzu, gdzie występują okazałe pstrągi, lipienie oraz głowacice, a wśród nich prawdziwe okazy stanowiące frajdę dla wytrawnego wędkarza.
Dopuszczalne metody łowienia: spining i sztuczna mucha. Wymiary ochronne łososiowatych na wyżej wymienionych odcinkach wynoszą: lipienia 35cm, pstrąga 30 cm, a głowacicy 70 cm. Dla pstrąga i lipienia obowiązuje limit: 3 sztuki dziennie. Okresy ochronne: dla pstrąga od 1.09 do 31.01, dla lipienia od 1.01 do 31.05. Na łowisku łowimy hakami bezzadziorowymi tylko metodą muchową według obowiązującej zasady ,,złów i wypuść”. San na odcinkach od elektrowni w Zwierzyniu do ujścia Hoczewki jest łowiskiem specjalnym. Licencja całoroczna kosztuje 1200 zł., dzienna 60 zł. Można je nabyć w Okręgowym Związku Wędkarskim w Krośnie, nr telefonu 0-13 436 55 68 lub u strażników.
Wodami górskimi są: San powyżej pierwszego zakrętu w Rajskim z dopływami,  Hoczewka i Solinka od 3 mostu w Bukowcu z dopływami. Dopuszczalne metody łowienia
na w/w odcinkach to sztuczna mucha i spiningowanie. Wymiar ochronny pstrąga potokowego wynosi 40 cm. Zalew Myczkowiecki jest uznany za wodę górską, gdzie wprowadzono ,,bardzo skomplikowane” zasady połowu. Powyżej mostu w Solinie do zapory-matecznik obowiązuje zakaz połowu. Od mostu w Solinie do kamieniołomu w Bóbrce dopuszczalna sztuczne mucha i spining. Od kamieniołomu do zapory wodnej w Myczkowcach można używać każdej dozwolonej metody połowu, ale tylko na jedną wędkę!
Zalew Soliński jest wodą nizinną. Obowiązują tutaj zasady amatorskiego połowu ryb. Troling dozwolony jest od czerwca. Można tu spotkać się z okazami karpi i okoni. Występują również kapitalne sandacze, a sporadycznie można się zmierzyć z sumem, szczupakiem lub olbrzymią trocią. Najczęściej poławiane są leszcze i płocie.
Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i w rezerwatach przyrody wędkowanie jest zabronione.

Przydatne informacje: Wędkarze z ważną opłatą członkowską mogą zakupić licencje jednodniowe na wody nizinne – 10 zł, na wody górskie – 20 zł. Osoby, które nie posiadają karty wędkarskiej, mogą spróbować powędkować na łowiskach prywatnych przy gospodarstwach agroturystycznych (Przysłup, Berezka itd. patrz s.).

Licencje można nabywać: w Polańczyku w siedzibie Koła Wędkarskiego (poniedziałek i piątek w godz. 16:00 – 17:00) oraz na tzw. „sadzach” obok wjazdu na prom do ,,Wyspy Energetyka” u pana Andrzeja Mikołajczaka.

Informacje dodatkowe można uzyskać w sklepach wędkarskich w Lesku:
- ul. Kmity 9,  czynne w godz. 9:00 – 17:00 ; sobota 9:00 – 14:00,
- ul.1000-lecia 6,  czynne w godz.10:00 – 17:00 ; sobota 10:00 -14:00.
W okresie wakacji codziennie otwarty jest punkt wędkarski w Polańczyku przy drodze do Wołkowyi (przed serpentynami).

Opis łowiska Myczkowce – na rzece San
Na początek łowiska doprowadzi nas asfaltowa droga kończąca się pod elektrownią w Zwierzyniu. Z Leska kierujemy się na Ustrzyki Dolne – w Uhercach skręcamy na Myczkowce i Zwierzyń. Poniżej wylotu wody z turbin w Zwierzyniu (należy pamiętać o obrębie ochronnym kończącym się 50 m poniżej – oznakowanie przy wjeździe i nad wodą) łowisko zaczyna się małą płanią (oznacz. 0). Aż do skały w Zwierzyniu (oznacz. 1) można łowić lipienie i pstrągi przy niskiej i średniej (znacznie gorzej) wodzie. Podczas wody wysokiej lepiej opuścić to miejsce. Skała w Zwierzyniu (oznacz. 1) to dobra miejscówka na grube ryby poczynając od lipieni, poprzez okonie i pstrągi a na głowacicach kończąc. Dojazd na samo miejsce polną drogą – skręt w prawo przed elektrownią. Z tej strony rzeki można tą samą drogą dojechać aż do Bachlawy (oznacz. 7), choć po opadach odradzam, bowiem kałuże skutecznie maskują większe dziury. Skała (bania) w Zwierzyniu kończy się przed pierwszą wyspą. W odnogach można połowić zarówno pstrągi (lewa odnoga), jak i lipienie (prawa). Poniżej pierwszej wyspy, a przed drugą (oznacz. 2) zaczyna się doskonałe łowisko lipieni i pstrągów. Ryby są na całej szerokości rzeki.

Łowisko dostępne również przy wysokiej wodzie. Poniżej drugiej wyspy rzeka ma podobny charakter i rybostan jak między wyspami. Jednak już po kilkuset metrach woda lekko przyśpiesza, by przejść w następną płań “pod drutami” (oznacz. 4). Tutaj znów można liczyć na grube pstrągi i lipienie. Trzeba zaznaczyć, że lepiej się łowi w tym miejscu przy małej
i średniej wodzie. Schodząc niżej dojdziemy do “dołka głowacicowego” (oznacz. 5). Sama nazwa miejscówki sugeruje na co możemy liczyć, choć trafiają się również duże lipienie
i potokowce (największy jakiego widziałem – złowiony przez A. Małetę – miał 74 cm). Poniżej “dołka” możemy połowić pstrągi i lipienie nawet przy dużej wodzie. Jednak lepiej ustawić się na lewym brzegu i podejść w górę rzeki. Dojazd w Średniej Wsi – (zjazd z drogi Lesko- Polańczyk) doprowadzi nas do słynnego eldorado (oznacz. 6). To miejsce koniecznie należy obłowić! Dalej mijamy lipieniową płań i stary most poniżej więzienia w Średniej Wsi i dochodzimy do brodu w Bachlawie (oznacz. 7). To ciekawe miejsce, w którym możemy liczyć zwłaszcza na lipienie. Dobry dojazd choć mało miejsca by zostawić samochód. Poniżej rzeka przechodzi w dużą płań zwaną “Bachlawa” lub “pod lasem” (oznacz. 8). Sporo ryb w różnych gatunkach i rozmiarach. Tu łowi się największe pstrągi i lipienie. Dojazd z drogi Lesko – Polańczyk za mostem na Hoczewce w lewo polną drogą. Stąd jeszcze kilkaset metrów do ujścia rzeki Hoczewka (oznacz. 9), które jest granicą łowiska. Tutaj też można dobrze dojechać, a nawet zostawić na składzie drewna samochód i podejść w górę rzeki na łowisko.

Ten odcinek rzeki można przejść spacerkiem w kilka godzin jednak nigdy nie przejdziemy go w ciągu dnia łowiąc ryby!

Opis Łowisko na Zalewie Solińskim (Solina)
Największy w Polsce sztuczny zbiornik wodny retencyjno-energetyczny o pojemności 474 mln m3, powierzchni 22 km2 i linii brzegowej 156 km. Powstał jako odpowiedź na potrzebę ochrony doliny Sanu przed powodziami.

Zalew Soliński to niezwykle czysty zbiornik wodny (I klasa czystości), na którym istnieje możliwość łowienia ryb wszystkich gatunków słodkowodnych (m.in. szczupak, karp do 15kg)

Obowiązują składki na wody nizinne przemyskiego okręgu PZW. Składkę (w zależności od długości pobytu) można opłacić:

1. Wpłacając na konto kwotę za daną składkę.
2. Osobiście w ZO Przemyśl.

Istnieje również porozumienie między ZO Przemyśl a ZO Krosno, więc składkę można opłacić w dowolnym z nich.

© 2018 Szelc.eu Realizacja: Palmax